• ABONEMENTAS
  Įsigyk abonementą į UAB "SDG" organizuojamus renginius

UAB „SDG“ 2022 m. vasario 24 d.  organizavo kasmetinį forumą „Aplinkosauga įmonėse 2022“. Kaip ir kasmet, šiame forume geriausi aplinkosaugos specialistai iš įmonių, valstybinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų pasakojo ir diskutavo apie globalias aplinkosaugos tendencijas, Lietuvos įmonėms aktualius teisės aktų pokyčius, pasidalino praktiniais patarimais įmonių vadovams ir aplinkosaugos specialistams.

FORUMO PRANEŠĖJAI

Z-Kropaite-E-Kurausko-foto-n

Živilė Kropaitė-Basiulė

Forumo moderatorė
Visvaldas Varžinskas

Doc. Dr. Visvaldas Varžinskas

KTU Aplinkos inžinerijos instituto docentas ir KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centro vadovas

Pagrindinės tyrimų ir vykdomų projektų sritys - aplinkos apsaugos vadybos sistemos ir standartai, švaresnės gamybos ir žiedinės ekonomikos metodų taikymas gaminių vystymo sistemose, būvio ciklo įvertinimas, ekologinis (“žiedinis”) gaminių projektavimas ir technologinių eko-inovacijų diegimas pramonėje, darnaus vartojimo strategijos, verslo socialinė atsakomybė.

Lietuvos ir užsienio šalių (Ukraina, Švedija, Suomija, Nyderlandai) pramonės įmonėse vykdęs virš 50 ekologiškai švaresnių gaminių projektavimo projektų, konsultavęs įmones socialinės verslo atsakomybės ataskaitų rengimo procese. Šiuo metu su kolegomis LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos užsakymu su ekspertų komanda ruošia „Lietuvos pramonės perėjimo prie Žiedinės ekonomikos kelrodį“.

 

POTEMĖ I Pakuotė: kaip suderinti poreikį sutaupyti, įgyvendinti naujus teisinius reikalavimus, draugiškumą aplinkai ir išlikti konkurencingiems rinkoje?

A. Jonaitiene_darbo foto(2)

Aistė Jonaitienė

UAB "Sistemų registras" projektų vadovė, auditorė

Darbo patirtis audituojant ir konsultuojant gamybines ir paslaugų sektoriaus įmones ISO standartų diegimo ir vadybos sistemų palaikymo klausimais. 

POTEMĖ I ISO 14001 Aplinkos apsaugos vadybos sistema: diegimo principai ir teikiama nauda organizacijai.

Viktorija N._2022

Viktorija Nausėdė

Žiedinės tekstilės ekonomikos ekspertė, "TEXTALE" įkūrėja

Viktorija Nausėdė sėkmingai įkurė įmonę "TEXTALE" – žiedinę mados platformą, skirtą tvaraus vartojimo edukacijai, pakartotiniam drabužių ir tekstilės panaudojimui, taisymui, atnaujinimui ir perkūrimui, ieškant perdirbimo sprendimų.

POTEMĖ I Iššūkius paversti galimybėmis: TEXTALE keliu.

Processed with VSCO with preset

Laura Masiliauskaitė

Aplinkos ministro patarėja

Aplinkos ministro patarėja, atsakinga už dekarbonizacijos planą "Misija 0", socialinių partnerių įtraukimą ir įvairius aplinkosauginius projektus. 

 

POTEMĖ I Kodėl Žaliasis kursas yra raktas į proveržį?

Lina Sleinotaite-Kalede

Lina Šleinotaitė - Kalėdė

Aplinkosaugos, tvaraus ir regeneratyvaus verslo ir lyderystės advokatė, socialinė inžinierė, gyvų sistemų fasilitatorė Forvardas/ Ekokonsultacijos

Lina nuosekliai kuria ilgalaikę partnerystę aplinkosaugos srityje, vienydama tvarios veiklos lyderius ir ekspertus versle, savivaldybėse, bendruomenėse, žiniasklaidoje, švietimo įstaigose ir valstybinėse institucijose Lietuvoje, Europoje ir Azijoje. Ji konsultuoja tinklaveikos principu ir kuria komandas tarp įvairių sričių ekspertų tam, kad klientų poreikiai būtų patenkinti kuo efektyviau ir tvariau.

Lina konsultuoja vyriausybes atliekų valdymo politikos formavimo, teisėkūros klausimais dirba su verslu aiškinantis naujas galimybes, dirbant prie pasiūlytų atliekų valdymo modelių įgyvendinimo, stebėsenos ir tobulinimo. 

POTEMĖ I #Ašesugamta: link verslo ir visuomenės regeneratyvumo per asmeninę transformaciją.

Ausros SPA

Ieva Budraitė

Aplinkosaugos politikos ekspertė

Ieva Budraitė yra VU TSPMI alumni, įgijusi politikos mokslų bakalauro ir viešosios politikos analizės magistro laipsnius. Nuo 2016-ųjų dirba Žaliosios politikos institute, teikia ekspertinę nuomonę atsakingo vartojimo, žiedinės ekonomikos, plastiko taršos, klimato kaitos ir kitais klausimais, analizuoja viešosios politikos sprendimus, galinčius paveikti įvairių sektorių veikėjų elgseną aplinkai draugiškesne linkme.

 

POTEMĖ I Klimato krizės iššūkis - ar ir ką gali vartotojas Lietuvoje?

Rita

Rita Kapčinskienė

UAB “Ekonovus” Aplinkosaugos skyriaus vadovė

Daugiau kaip 10 metų dirbu atliekų tvarkymo srityje. Pagrindinis uždavinys ir tuo pačiu iššūkis darbe - aplinkosauginių reikalavimų įgyvendinimas įmonėje. Daugiausia patirties turiu atliekų bei pakuočių apskaitos, pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išdavimo, aplinkosauginių dokumentų rengimo bei derinimo srityse.

Vilma Sabaliauskienė_ILAW LEXTAL_author Rytis Šeškaitis

Vilma Sabaliauskienė

Advokatų kontoros ILAW LEXTAL partnerė, advokatė, aplinkosaugos teisininkė 

ILAW LEXTAL partnerė, advokatė Vilma Sabaliauskienė turi 15 metų patirtį aplinkosaugos teisės srityje, konsultuojant gamintojus, importuotojus, atliekų tvarkytojus ir suinteresuotą visuomenę.

Advokatė atstovauja teisminiuose ginčuose dėl žalos aplinkai, administracinių aktų ir nuobaudų, viešųjų sutarčių ir kt.

Advokatė prisideda ir dalyvauja darbo grupėse rengiant aplinkosaugos teisės aktus, taip pat veda mokymus teismų sistemos įstaigoms bei kontroliuojančioms institucijoms.

V. Sabaliauskienės patirtis padeda socialiai atsakingiems verslams, ateinantiems užsienio investuotojams pereiti prie žiedinės ekonomikos reikalavimų, užtikrinant galiojančius imperatyvius reikalavimus.

 

POTEMĖ I Teisinio reguliavimo pokyčiai pereinant prie tvaraus verslo modelio. Griežtėjanti aplinkosaugos teisė.

audrone alijosiute

Audronė Alijošiutė - Paulauskienė

Tvarumo ekspertė, konsultantė, VU partnerystės docentė

Daugiau nei 15 metų konsultuoja verslo ir viešojo sektoriaus organizacijas, padeda spręsti klausimus, susijusius su tvarumo integravimu į verslo strategijas, atskaitomybės bei suinteresuotųjų įtraukimu į verslo atsakomybės tikslų formulavimą, ypatingą dėmesį skiria aplinkosauginei atsakomybei. Nuo 2007 m. dalyvauja verslo atsakomybės politikos ir praktikos formavime Lietuvoje bei tarptautiniuose projektuose. Padeda   organizacijoms plėtoti tvarumo temas.

 

POTEMĖ I Tvaresnis vartotojų požiūris - ar tai daro poveikį verslui?

Antalis_Skubios-6

Giedrius Mikalajūnas

"UAB Antalis" sektoriaus vadovas Baltijos šalims ir Suomijai

FORUMO PROGRAMA

 • Registracija
  08:00 - 09:00
 • Įžanginis žodis
  9:00 - 9:15
 • #Ašesugamta: link verslo ir visuomenės regeneratyvumo per asmeninę transformaciją
  Lina Šleinotaitė - Kalėdė 9:15 - 10:15
 • Pertrauka
  10:15 - 10:30
 • Aplinkosaugos aktualijos ir teisės aktų pokyčiai.
  Laura Masiliauskaitė, Vilma Sabaliauskienė, Aistė Jonaitienė. 10:30 - 11:45
 • Nominacija
  „Metų tvarus požiūris į aplinkosaugą 2022 “ 11:45 - 12:00
 • Pietų pertrauka
  12:00 - 13:00
 • Pakuočių atliekų tvarkymas: iššūkis įmonėms ir visuomenei.
  Visvaldas Varžinskas, Rita Kapčinskienė, Giedrius Mikalajūnas. 13:00 - 14:15
 • Pertrauka
  14:15 - 14:30
 • Ką galime padaryti šiandien dėl švaresnio rytojaus?
  Ieva Budraitė, Audronė Alijošiutė - Paulauskienė, Viktorija Nausėdė. 14:30 - 15:45
 • *Programa pildoma *Forumo dalyviams bus išduodami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai darbuotojų saugos ir sveikatos srityje.

Sužinokite naujienas pirmieji – užpildykite savo kontaktinę informaciją