sdg_s_2020_white_crop

Forumo organizatorius

UAB „SDG“, saugaus darbo ir profesinės sveikatos konsultacijų lyderis Lietuvoje

2020 m. lapkričio 11 d. organizavo forumą „Sauga ir sveikata 2020“, kuriame įvairiais aspektais buvo aptarti aktualiausi saugos ir sveikatos klausimai Lietuvoje.

2020 M. FORUMO PROGRAMA

 • Registracija
  08:00 - 09:00
 • Įžanginis žodis
  9:00 - 9:15
 • Tendencijos saugos ir sveikatos srityje iš ES perspektyvos; Europos 2020-2022 m. kampanija „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“
  Lothar Lieck, Nerita Šot 09:15 - 10:00
 • Nuotolinis darbas pandemijos neapibrėžtumo sąlygomis: kaip priimti šį iššūkį nedarant klaidų
  Jurgita Judickienė, Natalija Norvilė, Šarūnas Orlavičius, Gitana Strazdauskė 10:00 - 11:00
 • Pertrauka
  11:00 - 11:30
 • Darbuotojų mokymas panaikinus pavojingų darbų sąrašą
  Saulius Balčiūnas, Lina Gaidauskaitė, Natalija Norvilė 10:30 - 12:30
 • Pertrauka
  12:30 - 13:30
 • Ar draudimas yra panacėja nuo nelaimių?
  Alius Lepeška, Jaunius Ramoška, Justas Jankauskas 13:30 - 14:30
 • Ekstremalaus įvykio valdymas įmonėje
  Renata Smalskė, Ina Kovaliova, Jūratė Kavaliauskienė, Viktorija Staškevičienė, Edgaras Geda 14:30 - 15:30

2020 M. FORUMO PRANEŠĖJAI

Lieck_026

Lothar Lieck

EU-OSHA Prevencijos ir tyrimų skyriaus Vyresnysis projektų vadovas

Lothar Lieck šiuo metu dirba Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (EU-OSHA) Vyresniuoju projektų vadovu. Agentūroje Lothar buvo atsakingas už 2018–2019 m. kampaniją „Saugi darbo vieta. Efektyvus pavojingų medžiagų valdymas“. Šiuo metu Lothar Lieck koordinuoja ilgalaikį EU-OSHA projektą "EU OSH informacinė sistema".

Nerita Sot2

Nerita Šot

EU-OSHA Lietuvos punkto ryšių koordinatorė

Valstybinėje darbo inspekcijoje Nerita Šot dirba jau 26 metus, yra Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė. Nuo 2003 metų vykdo Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (EU-OSHA) Lietuvos ryšių punkto koordinatorės funkcijas, į kurias įeina naujausios mokslinės, ekonominės ir praktinės DSS informacijos sklaida bei Europos informacinių saugių darbo vietų kampanijų organizavimas ir koordinavimas Lietuvoje.

Jurgita2

Jurgita Judickienė

„Triniti Jurex" verslo teisės advokatė

Jurgita Judickienė - advokatė, sukaupusi beveik 20 m. profesinę patirtį, atstovaujant klientams verslo ginčuose teismuose bei teikiant konsultacijas darbo, įmonių, viešųjų pirkimų, transporto teisės klausimais. Ne vienerius metus buvo išrinkta viena įtakingiausių Lietuvos teisininkų, nuo 2015 m. yra reitinguojama prestižiniuose tarptautiniuose teisininkų žinynuose.

Saulius_Balciūnas2

Saulius Balčiūnas

Valstybinės darbo inspekcijos Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas

Saulius Balčiūnas sako: „Mano asmenybės savybių ugdytojais buvo ir yra šeima, knyga ir gamta. Šeimoje suvokiau esminių vertybių hierarchiją, išsiugdžiau bendrystės, atsakomybės, pagarbos kiekvieno nuomonei bei interesams jausmus. Skaitydamas praplėčiau žodyną ir vysčiau intelektą. Žvejodamas išmokau koncentruoti dėmesį, išlaukti, suvokiau reakcijos greičio svarbą ir atradau laimėjimo džiaugsmą".

Aurimas-Perednis-300

Aurimas Perednis

Forumo moderatorius

Aurimas Perednis 18 metų kasdien veda aktualijų laidas radijuje ir kitose žiniasklaidos priemonėse. Mėgsta tiesiai ir aštriai kelti problemas ir ieškoti jų sprendimo. Ypač vertina aktyvius ir už savo teises kovojančius piliečius.

Alius Lepeska

Alius Lepeška

„Aon Baltic" Verslo klientų departamento vadovas

Per savo beveik 20 metų karjerą Alius Lepeška draudime dažnai mato nusivylusius draudimu klientus, iš esmės – dėl to, kad pirko ne tai, ko jiems reikia, o tai, ką jiems siūlė. Alius sako: „Dažnai lūkesčiai būna tokie: turiu draudimą, bus gerai, o paskui paaiškėja, kad taisyklėse parašyta kitaip. Netgi dažniau tenka atkalbėti klientus nepirkti nereikalingų paslaugų".

Sumazinta_R.Smalske

Renata Smalskė

UAB „Vilniaus vandenys" Komunikacijos skyriaus vadovė

Renata Smalskė - viešųjų ryšių ekspertė. Komunikacijos, viešųjų, koorporatyvinių ryšių kūrimo ir valdymo srityje turi sukaupusi beveik 20 metų patirtį. Teko dirbti įmonių vadovų komandoje kartu valdyti krizes, priimti ir išmokti skaudžias pamokas. Ir dirbti toliau. Renata remdamasi savo patirtimi sako: „Nėra universalios formulės, kaip sėkmingai įveikti krizę, vis tik kiekvienai krizei reikia ruoštis. Kaip ir kiekviena krizė yra ir galimybė įmonei pažvelgti į save, ką darai ir kaip darai, iš šalies ir kaskart kažko naujo, naudingo išmokti".

2020 M. FORUMO DISKUSIJOS DALYVIAI

Natalija Norvile

Natalija Norvilė

„Addelse" verslo psichologė, konsultantė

 Natalija Norvilė - psichologijos mokslų daktarė, „Addelse“ ekspertė, verslo psichologė. Ekspertinė sritis - darbuotojų kompetencijų vertinimas ir ugdymas, tyrimų organizacijose vykdymas, konsultacijos personalo valdymo klausimais. Natalija sertifikuota ProfileXT, CheckPoint360 ir DiSC metodikų konsultantė. Taip pat aktyviai veikia mokslinėje srityje, dėsto psichologiją Mykolo Romerio Universitete, vadovauja studentų moksliniams darbams.

Ina Kovaliova_foto (002)

Ina Kovaliova

„Glassbel EU" Darbuotojų saugos ir sveikatos vadovė

Ina Kovaliova savo kelią darbuotojų saugos ir sveikatos srityje pradėjo 2011 m. Per savo praktiką suprato, kad ,,popierinė sauga“ (įsakymai, tvarkos, instrukcijos ir parašai) neveikia. Darbuotojai visus tuos ,,sausus, neskanius“ reikalavimus supranta, kaip ,,perteklinius“, nes ,,jie daug metų taip dirbo ir jiems nieko neatsitiko“. Tam, kad pakeisti tokį darbuotojų mąstymą, DS specialistui kasdien būtina dirbti su žmonėmis, aiškinti DS reikalavimų svarbą, nes šiandien visi privalome grįžti namo sveiki ir gyvi, juk ten mūsų laukia mums brangūs žmonės.  

Viktorija Staškevičienė_foto

Viktorija Staškevičienė

„AQ Wiring Systems" Darbuotojų saugos ir sveikatos vadovė

 Viktorija Staškevičienė - AQ Wiring Systems UAB Darbuotojų saugos ir sveikatos vadovė. Įmonėje dirba nuo 2008 metų, yra Lietuvos ergonomikos asociacijos narė.

sarunas-orlavicius

Šarūnas Orlavičius

VDI Darbo teisės skyriaus vedėjas
Lina Gaidauskaite

Lina Gaidauskaitė

„Belam" Darbuotojų saugos ir sveikatos vadovė

 Lina Gaidauskaitė savo kelionę DSS pasaulyje pradėjo nuo gamybos įmonių, o vėliau turėjo galimybę save realizuoti statybos bei energetikos sektoriuose, kur jos pagrindinė užduotis kurti ir puoselėti DSS kultūrą nuo aukščiausio lygio vadovų iki žmonių, kurie uždirba pelną įmonei. Šia kryptimi keliauja jau dešimt metų ir mato pokyčius mūsų šalyje, o tai jai suteikia vilties, kad mes tikrai galime dirbti saugiai. Linos svajonė – darbuotojai patys norintys dirbti saugioje aplinkoje.

justas-jankauskas

Justas Jankauskas

Advokatas

Advokatas Justas Jankauskas - advokatų profesinės bendrijos „Jankauskas ir partneriai“ advokatas ir įkūrėjas, Vilniaus Tarptautinio ir Nacionalinio Komercinio arbitražo teismo arbitras bei Lietuvos arbitražo asociacijos mediatorius.
Daugiau kaip 20 metų atstovauja privataus ir viešojo sektoriaus, darbų saugos, draudimo, transporto bei kituose teisiniuose ginčuose.

1 Jaunius Ramoška 37208160448

Jaunius Ramoška

UAB „Gerovė" savininkas ir vadovas

Jaunius Ramoška - UAB "Gerovė" savininkas ir vadovas nuo 2005 m. Turi 11 metų vadovavimo patirtį sausumos tarptautinio transporto srityje. Yra Kauno miesto Tarybos narys.

Gitana Strazdauske

Gitana Strazdauskė

„Dassault Systemes" Direktorė

Gitana Strazdauskė - atstovauja vieną pirmųjų užsienio kapitalo IT įmonių Lietuvoje. Sukaupusi ilgametę patirtį personalo, finansų, įmonės, pokyčių valdymo srityse. Gitana sako: „Sėkmingos organizacijos veiklos pagrindas yra žmonės ir pasitikėjimas vienas kitu. Tuos žmones turi kažkas bendro sieti ir jungti. Pasaulis keičiasi arba jį keičia aplinkybės. Esant neapibrėžtumams svarbiausia greita ir teisinga komunikacija bei reakcijos laikas, žmonių įtraukimas ir įsitraukimas. Kiekviena krizė padeda atrasti naujų dalykų".

JurateK (002)

Jūratė Kavaliauskienė

„SDG" Rizikų specialistė

Didžiąją darbinės veiklos dalį Jūratė Kavaliauskienė dirbo aplinkos apsaugos srityje, bet jau septintus metus gilinuosi į civilinės saugos aktualijas. Jūratei rūpi ne tik aplinkos apsauga, bet ir žmogus, kuris gali jaustis saugus aplinkoje. Poreikis jaustis ir būti saugiam yra neatsiejama gyvenimo dalis. 

no_photo_large

Edgaras Geda

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento viršininkas

Edgaras Geda - Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos valdybos viršininkas. Šiame poste dirba nuo 2016 metų. 2012-2015 m. dirbo civilinės saugos atašė pozicijoje Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie NATO. 2000-2012 m. dirbo skirtingose pareigose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, pagrindinės atsakomybės buvo susijusios su statinio esminio gaisrinės saugos reikalavimo normavimu ir pramoninių avarijų prevencijos reglamentavimu bei kontrole. Profesinę karjerą pradėjo ugniagesiu 1997 m. vasario 10 d. 2010 m. apsigynė statybos inžinerijos mokslų daktaro disertaciją. 

Sužinokite naujienas pirmieji – užpildykite savo kontaktinę informaciją

ORGINALIAUSIAS 2020 m. SAUGOS IR SVEIKATOS SPRENDIMAS LIETUVOJE

Forumo metu buvo renkamas orginaliausias 2020 m. saugos ir sveikatos sprendimas Lietuvoje. Nominacijai paraiškas pateikė 10 įmonių, iš kurių komisija vienbalsiai išrinko laimėtoją – UAB „Glass LT” iš Alytaus.

Įmonės įgyvendintas originalus sprendimas – nemokamos platformos HelpDesk įdiegimas ir asmeninių apsaugos priemonių išdavimas Stock automato pagalba. Įmonė savarankiškai įdiegė platformą ir ją pritaikė darbo saugos pažeidimams bei incidentams registruoti. Darbuotojas jam reikalingas asmenines apsaugos priemones pasiima nuskaitęs savo kortelę, nebereikia darbuotojo, kuris jas išdavinėtų.

Komisijos nuomone, šis sprendimas atspindi integruotą įmonės požiūrį į darbuotojų saugą ir sveikatą ir šiuo pavyzdžiu gali pasekti ir kitos įmonės.

Dėkojame visoms įmonėms, kurios teikė paraiškas!

1111

PARTNERIAI

EU-OSHA-Logo
download
download (1)
Aon-Empower-Results-Logo
3DS_Corp_Logotype_Blue_RGB
unnamed
vv_pagrindinis_logotipas
vvvvv
aq-siulo-darba
addelse_fb_600_315
download (2)
Priesgaisrine