2022 m. birželio 2 d. Kaune vasarą pasitikome su SDG organizuojamu forumu „Darbas ir poilsis 2022“. Forumas įvyko vienoje gražiausių Lietuvos vietų, Kauno Santakoje – Lietuvos krepšinio namuose.

Forumo dalyviai kartu su pranešėjais diskutavo apie rinkoje susidariusį darbo jėgos trūkumą ir kaip įmonėms išspręsti jo keliamus sunkumus. Keldami sudėtingus klausimus ir atkreipdami dėmesį į problemas kartu su mokslo atstovais, verslo psichologais, personalo atrankų vadovais ir advokatais, išsivadavome iš nusistovėjusių praktikų ir ieškojome naujų, inovatyvių sprendimų.

Konferencijos metu Sveikatos psichologė, personalo atrankų ir valdymo įmonės „Emplonet“ IT vadovė Ieva Kiliuvienė, pasidalino asmeninėmis įžvalgomis apie darbuotojų kartas ir jų pritraukimo ypatumus. Pasak pranešėjos „Šiuo metu rinkoje turime keturias skirtingas darbuotojų kartas. Pasaulyje lyderio pozicijas užima ir labiausiai laviruoja Y karta (26 m. – 41 m.), nors Lietuvoje mes daugiausiai susiduriame su X kartos atstovais (42 m. – 57 m.), jau seniai nebeužtenka taikyti vienodus įdarbinimo principus. Šiandien svarbu žinoti, kokios pridėtinės vertės gali paskatinti konkrečios kartos darbuotojus prisijungti prie įmonės“, - tikino pašnekovė.

VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanė, Doc. dr. Aurelija Stelmokienė paantrino, kad dar viena svarbus aspektas – kaip išlaikyti darbuotojus įmonėje, juos įveiklinti ir gauti papildomos vertės. Pasak pranešėjos „Darbuotojų įvairovė kuria didelę pridėtinę vertę organizacijoje. Turėdami labai skirtingų darbuotojų kolektyvą galime kūrybiškiau ir inovatyviau generuoti idėjas, plačiau pažinti savo klientą rinkoje, efektyviau priimti sprendimus ir didinti organizacijos reputaciją“.

Verslo psichologė Ugnė Juodytė pateikė praktiškus patarimus, kaip neperdegti ir atrasti naudą bei vidinę motyvaciją darbe.

Kartu su forumo dalyviais aptarėme šių dienų darbo rinkoje egzistuojančias sąvokas, įgijome naudingos teisinės informacijos sprendžiant su premijavimu susijusius ginčus bei įvardinome darbo ir poilsio laiko atskyrimo svarbą.

FORUMAS Darbas ir poilsis 2022

FORUMO PRANEŠĖJAI IR DISKUSIJOS DALYVIAI

Įdarbinimas ir išlaikymas

Aistė Kairienė, Asta Savanevičienė, Ieva Kiliuvienė ir Viktorija Dubovskienė.

Našumas ir motyvacija

Aurelija Stelmokienė, Rūta Didikė ir Gintautas Cibulskas.

Poilsis

Rūta Žukaitė, Jurgita Macijauskienė ir Ugnė Juodytė.

9:15 - 11:00

11:15 - 13:00

14:15 - 16:00

Forumo programa

Turėk po ranka! Atsisiųsk pilną forumo programą į kompiuterį ar išmanujį įrenginį.

Renginio metu bus pasirūpinta Jūsų pietumis, kavos pertraukėlėmis su užkandžiais, kurie įskaičiuoti į bilieto kainą. Forumo dalyviams bus išduodami pažymėjimai. Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.