2022 -02-24 Kaune įvyko antrasis SDG forumas tema - „Aplinkosauga įmonėse 2022“. Jo dalyviai aptarė aktualiausias aplinkosaugos temas, diskutavo su pranešėjais ir kartu ieškojo praktinių sprendimų įmonių veikloje kylančiais klausimais.

Pasak tvarumo ekspertės, konsultantės, VU partnerystės docentės, Audronės Alijošiutės – Paulauskienės, „Mūsų visuomenėje norint kažką keisti ar įvesti naujoves aplinkosaugos srityje, mus palaiko tik maža grupė žmonių. Mes tiesiog nešnekame su įmonėmis, pakuotojais ar valdininkais, bet šiandien privalome tą diskusiją iškelti. Lietuvoje tikrai labai trūksta aplinkosauginio diskurso. Smagu, kad šiandien galime kartu kalbėti apie problemas ir ieškoti sprendimų“, - pasakoja forumo pranešėja.

Šiais metais didelį dėmesį skyrėme klimato krizės iššūkiams, aplinkos apsaugos vadybos sistemoms, jų naudai organizacijoms, diskutavome apie tvarias pakuotes bei vartotojų elgesį Lietuvoje - ar jų tvaresnis požiūris gali daryti poveikį verslui.

Aplinkos apsaugos ministerijos atstovai kartu su verslo atstovais pasidalino savo patirtimi, padarytomis klaidomis ir išmoktomis pamokomis, kaip pasirengti, norint žengti į tvarų verslą. Anot aplinkosaugos, tvaraus ir atsinaujinančio verslo ir lyderystės advokatės, socialinės inžinierės, gyvų sistemų fasilitatorės, Linos Šleinotaitės – Kalėdės, „Norint kažką keisti reikia pradėti nuo 1 % - atsiradus 10 % visuomenės mes jau galime kalbėti apie pokytį. Kartu galime paleisti mechanizmą. Kai pajudės 10 % verslų, 10 % politikų, 10 % aplinkosaugos specialistų, tada mes galėsime kalbėti apie didelį poveikį“, - viliasi pašnekovė.

Džiaugiamės, kad su auditorija ir pranešėjais dalinomės ne tik gražiais pasakojimais, bet ir konkrečiomis žiniomis ir praktiniais patarimais.

Aplinkosauga įmonėse