2021-11-11 įvyko antrus metus iš eilės organizuojamas SDG forumas „Sauga ir sveikata 2021“. Renginys pritraukė didelį būrį darbų saugos, profesinės sveikatos ir rizikos specialistų bei įmonių ir organizacijų atstovų iš visos Lietuvos.

Forumo dalyviai kartu su pranešėjais aptarė 2021 metų tendencijas ir aktualijas darbuotojų saugos ir sveikatos srityje, dalinosi gerąja praktika ir prevencinėmis priemonėmis, kurios padeda išvengti nelaimingų atsitikimų darbe.

VDI Kauno teritorinio skyriaus Organizavimo ir metodų specialistas Rimantas Kutra įvardino, kokiose srityse reiktų įvertinti profesinę riziką darbe: „Rizika yra, ji egzistuoja ir reikia ją tinkamai vertinti. Vertinti ir imtis priemonių jai sumažinti, jeigu visai neįmanoma jos pašalinti. Tai būtų visi aspektai: tinkamas darbo priemonių naudojimas nuo pradžios iki pabaigos; darbo vietos įrengimas; darbuotojų parengimas - informavimas, mokymas ir instruktavimas. Šie dalykai yra ypatingai svarbūs norint apsaugoti darbuotojus nuo profesinės rizikos darbe“ – pabrėžia pranešėjas.

Pristatydama savo pranešimą, „Baltic Champs” Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos vadovė Donata Daknienė įvardino pagrindinį profesinės sveikatos tikslą – skatinti ir palaikyti aukščiausią visų profesijų darbuotojų fizinę, psichinę ir socialinę gerovę.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros lektorė Dr. Jelena Stanislavovienė pranešėjų informaciją papildė moksliniais tyrimais ir statistiniais duomenimis.

Renginio metu dalinomės įkvepiančiais Lietuvos įmonių pavyzdžiais ir naudingomis patirtimis. Kompetentingos komisijos vienbalsiu sprendimu įmonei UAB „Palink“ įteiktas apdovanojimas už „Originaliausią profesinės sveikatos sprendimą 2021“.

Sauga ir sveikata